Nowoczesność, Islam, Kościół Powszechny … i ty

Światy, poważny i niepoważny

i ten właśnie świat szatański, to właśnie poważny świat ale którego nie widać, który się chowa za dobro, który jest tchórzem ale ma pieniądze, prawie teraz już całe pieniądze. Prawie i właśnie … To niesłychane, jak bardzo ten poważny świat zła, pokazuje z czym i z kim walczy. Gdzie on jest?

Gdzie on ma te swoją piekielną siedzibę, czy może siedziby? Bo jakiż to problem łączyć różne centra decyzyjne we współczesnym świecie? Przecież byle przedszkolak w jakimkolwiek miejscu globu jest w stanie porozumieć się ze swoim rówieśnikiem, będącym na przeciwległym jego krańcu.

My mamy problem, bo nasz naturalny świat dobra, najpoważniejszy ze światów, jest otwarty, jest widoczny i to jak, bo ileż jeszcze kościołów, zgromadzeń zakonnych, chrześcijańskich, tych naszych, papieskich i innych instytucji, jednak pozostało. Dużo. Ale czy wystarczająco? Czy one nie stają się już coraz bardziej puste, pustką wiary, zaangażowania i tej potężnej siły, która w wierze Chrystusowej tkwi?

Jest nas jeszcze wiele, są wspólnoty i działania ale też, jak bardzo być może zamknęły się one w swym świecie i nie zauważają, że ten potężny, niewidzialny na co dzień poważny świat, świat zła, po prostu zżera ich nawet nie od tyłu, ale jawnie, przy świetle jupiterów, telewizji, koncertów, wystaw, książek i innych mediów … Bo to się dzieje.

Bo to jest przecież wojna. Normalnie. Nie ma znaczenia, że nie leje się krew, chociaż to już też nie jest prawdą. Bo giną Chrześcijanie, na razie tam, gdzie silniejsza jest inna wiara. Ale to inne, to silniejsze, już podąża, za zezwoleniem tych poważnych niewidocznych sil. Bo nie ma innego wytłumaczenia, tak wielkiej wędrówki Muzułmanów obecnie, bo o nich mowa, w granice Europy, a o czym pisałem w poprzedniej notce

Pięćset lat temu rozpoczęły się wojny religijne, gdy herezja protestancka zaczęła nabierać siły militarnej, która przecież nie wzięła się znikąd, a celem był pieniądz. Obecnie wygląda na to, zaczyna być podobnie. Tym razem nie wojną totalną na wyniszczenie ale wojną ideologiczną, mając w rękach prawie praktycznie już cały przemysł medialny w swoich rękach. Bo to już fakt.

Czy mamy szansę? Mamy.

W jakim poważnym świecie ty uczestniczysz albo ci się wydaje, że uczestniczysz, a jesteś tylko szarym lub bogatym popychadłem tych, którzy tobą manipulują, bo właśnie tak jest?

Popatrz na polityków, na aktorów, dziennikarzy, kogokolwiek, którzy chcą ci pokazać świat lub go tłumaczą. Co oni ci mówią i czy oni chcą twojego dobra, czy działają w twoim imieniu, w twoim poczuciu dobra, piękna, czy logiki przekazu, co ostatnio staje się głównym zajęciem sił propagandowego zła, by zmącić  właśnie logikę myślenia i udowodnić, że białe, to jednak czarne i na odwrót. I to dzieje się każdego dnia.

XXIV Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę: homilia ks. abp Andrzeja Dzięgi

XXIV Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę: przemówienie Jarosława Kaczyńskiego

IFrame

Advertisements

About krzysztof bekiersz cbrengland

Polak na emigracji
This entry was posted in Inspiracja-Demokracja. Bookmark the permalink.
%d bloggers like this: