Jest fajnie

Tak sobie myślę, co by było tutaj w Zjednoczonym Królestwie, gdyby np. w Times’ie lub Daily Telegraph zastępca redaktora naczelnego napisał tak kategorycznym tonem, ze premier rządu kłamie M.Magierowski: Premier-zapędzony-w-kozi-róg. Myślę, ze gdyby to była prawda, jego rząd i on sam nie dali by rady być na Downing Street 10 dłużej, niż wymaga to szybka wyprowadzka.

Nie wiem, czy Państwo wiedzą, ze była tutaj niezła afera w zeszłym roku z wykorzystywaniem diet poselskich przez parlamentarzystów, którzy kombinowali na ich wysokości, finansując prywatne wydatki, a to na remont jakiegoś trzeciego domu, a to na zakup domu dla swojej córki, a to na zapłatę za czynsz domu swojego kochanka itd itd.

Szybko i na temat wszyscy “zainteresowani” zostali wezwani na dywanik, część tam jakoś się wytłumaczyła, kwoty były rzędu kilku tysięcy funtów. Ale jeden na przykład, taki może cwańszy, któremu wydawało się, że mu może ujdzie na sucho, właśnie ten od kochanka, niestety wpadł na kłamstwie i wyleciał z hukiem, tzn podał się do dymisji, bo bidula był już niestety ministrem finansów w nowym rządzie Camerona. Inny ostatnio poszedł siedzieć do pudla. Tak jest. Odsiaduje kilkunastomiesięczny wyrok, bo kwota, którą dało mu Państwo na wydatki służbowe, była już jednak trochę za duża, a nie wydal jej na opłacenie swojego biura. Inny niedobitek ostatnio tez się pokalał, bo kiedyś mówił, ze wziął mało, a okazało się, ze jednak było to dużo więcej.

To wszystko podawane jest w wiadomościach, z pokazywaniem palcem, co i jak i kto. Jest odpowiedni komentarz, może czasem jeden i drugi jest w tonie, ze kara dla kogoś z tych delikwentów jest za mala, ale ogólnie sprawa wydaje się być załatwiona i żyje się dalej.

A w Polsce?

Badania opinii publicznej ostatnio to 54% PO, 24% PiS.

Za jakiś czas będzie może 51% PO, 24% PiS.

I jest fajnie, tu i teraz.

13 sty 2011 o 19:48

Advertisements

About krzysztof bekiersz cbrengland

Polak na emigracji
This entry was posted in Michnikowszczyzna i okolice. Bookmark the permalink.

zostaw komentarz

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s