Bagno

Cytat z felietonu: “III RP jest awangardą. Zbudowano ją przecież na zakwestionowaniu odpowiedzialności za PRL. W konsekwencji wyemancypowaliśmy się od odpowiedzialności, a więc od etyki, polityki i jeszcze paru rzeczy. Nic dziwnego, że premier, który otwarcie to głosi i sam w tej kwestii świeci przykładem, jest u nas tak kochany.” B.Wildstein: O-odpowiedzialności

Czy niektórzy blogujący komentatorzy tego nie czytali, czy może nie rozumieją, albo raczej nie chcą rozumieć, by tylko moc pisać i pisać, co to jedna baba drugiej babie itd itp.

Pan Wildstein pisze krotko i na temat, bo wie co w trawie piszczy. Radze wiec raczej pochylić się nad tym tekstem, pogmerać w pamięci lub “skoczyć” w jakieś materiały dokumentalne z polskiej epoki socjalistycznej, czy tez początków III RP, jeżeli nie zna się tego z autopsji, a dopiero potem coś komentować.

Jest jedna tylko prawda. I pan Wildstein wie, ja również, ze innej nie ma.

Jeżeli coś się buduje na bagnie, musi wcześniej, czy później się zawalić. Innej możliwości nie ma, teoretycznie, bowiem można tez w (nie)skończoność wzmacniać zgniłe fundamenty, co tez czyni firma Tusk and Co. teraz, a wcześniej wszystkie inne z mleka michnikowego narodzone kompanie polityczne. Myślę, ze warto im w tym przeszkadzać, ile tylko się da.

Sa przecież, jeszcze, szanse na budowę, na właściwym fundamencie, polskiej rzeczywistości.

Advertisements

About krzysztof bekiersz cbrengland

Polak na emigracji
This entry was posted in Michnikowszczyzna i okolice. Bookmark the permalink.

zostaw komentarz

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s