Właściwy ruch

Kent, Anglia – przeglądałem Times’a i “krzyk” taki wyziera z niego również, co tez to na Węgrzech się dzieje. Oczywiście “krzyczą” wszędzie zieloni, socjaliści, czy inni liberałowie.

Pusty śmiech by mnie ogarniał. gdyby nie było to tak poważne. Nie znam węgierskiej ustawy medialnej i nie wiem, na ile jest ona skierowana do walki z pluralizmem dziennikarskim w ogóle. To, o czym pisze redaktor  I.Janke: Budapesztenski-przeglad-prasy-z-pustymi-stronami wskazuje, ze jest tak, jak myślę, czyli jej ostrze skierowane jest tylko w jedna stronę.

Węgry to były kraj komunistyczny. Teraz ci, którzy w tamtym systemie grali pierwsze skrzypce są powiedzmy socjalistami, czy liberałami. Chcą się uważać za równoprawnych graczy nowego systemu. A czym się to kończy, wiemy również my, Polacy.

Węgrzy pierwsi tworzą prawną zaporę dla ludzi i idei tamtego systemu. To wszystko.
I jest to niezrozumiale dla ludzi Zachodu i nie będzie. Dla nas jest.

A z kolei pan redaktor P.Semka Orban-gra-o-wszystko znowu, tak jak już bywało z komentatorami Rzeczpospolitej (nie wszystkimi) popiera działania Orbana, ale …

Tak się zastanawiam, kiedy wreszcie dotrze do tych dziennikarzy to, ze żyją w kraju, który wymaga czasem radykalnych metod działania, by skończyć z tym koszmarem, który był jeszcze tak niedawno, bo zaledwie dwadzieścia parę lat temu, by moc budować nowe, normalne na przyszłość.

I nie ma tu nic do rzeczy konserwatywność obozu, który obecnie robi porządek na Węgrzech, czy podobny mu ruch w Polsce, niekoniecznie Jarosława Kaczyńskiego. Porządek robił również np Helmut Kohl czy Margaret Thatcher, a obecnie robi to wielce zdecydowanie David Cameron z kolegami.

Tamci i ci obecni robili swoje, nie patrząc na opinie i komentarze “dobrych wujków” z Europy i Świata.

Węgry, czy Polska maja również prawo robić to, co do nich należy, by wreszcie wyrwać się z kokonu komunistycznej przeszłości. I nikt nie ma prawa im w tym przeszkadzać, nawet komentarzem, troszkę tak, troszkę nie.

Tutaj musi być tylko – tak

Advertisements

About krzysztof bekiersz cbrengland

Polak na emigracji
This entry was posted in Inspiracja-Demokracja. Bookmark the permalink.

zostaw komentarz

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s